Strony internetowe - pytania i odpowiedzi
Wiedza na początek

Podstawowe terminy i pytania

Do stworzenia strony internetowej konieczne są Domena i Hosting. Najważniejszym elementem przy tworzeniu strony jest zaplanowanie Treści, jakie chcemy przekazać odwiedzającym stronę.

Domena najprościej może być rozumiana jako nazwa strony zakończona rozszerzeniem, np. mojanazwafirmy.com. Może to być dowolne słowo z pakietu nadal dostępnych domen (nie będących czyjąś własnością). Najpopularniejsze rozszerzenia domen to krajowe np.: .pl .nl .eu, i niesponsorowane: .com .net .biz. Oferujemy pomoc w wyborze, sprawdzeniu dostępności i zakupie domeny. Do budowy strony można wykorzystać zakupione wcześniej domeny, o ile mamy dostęp umożliwiający zarządzanie ustawieniami.

Hosting – czyli miejsce na podłączonym do Internetu serwerze (komputerze), gdzie przechowywane są pliki składające się na strony. Możliwe jest wykorzystanie hostingu już posiadanego przez klienta, bądź zakup u dowolnie wybranego dostarczyciela. Profesjonalnie doradzamy w wyborze najlepszego z punktu widzenia klienta hostingu. Przy wyborze hostingu ważne są zarówno uptime, prędkość, transfer, serwis jak i opcje dodatkowe np. cron czy certyfikat SSL. Preferowany hosting zależy od wielkości firmy i potrzeb projektu.

Certyfikat SSL jest gwarantem zachowania poufności danych i całej komunikacji.

Z WordPress możliwe jest stworzenie nie tylko stron internetowych, ale także:
 • sklepów internetowych
 • platform do nauki online
 • kwestionariuszy
 • platform do wyceny online
 • platform do sprzedaży np. aut
 • platform do wyceny zakupów w systemie hurtowym
 • każdej innej formy komunikacji z klientem

Funkcje dodatkowe mogą zostać dodane do istniejącej już strony.

Elementy konieczne do umieszczenia na stronie to informacje uwierzytelniające – tj. w przypadku firm zarejestrowanych w Holandii – numer KVK, adres czy telefon.  W przypadku blogów prywatnych nie ma takiej konieczności.

Najlepszym rodzajem materiałów do umieszczenia na stronie to grafiki własne, tj. zdjęcia zespołu, miejsca pracy bądź produktu, wykonane na zamówienie animacje itp.  Muszę one jednak spełniać wiele kryteriów np. dobre oświetlenie, kompozycja i estetycznie prezentować się na stronie. Oferujemy również możliwość zakupu zdjęć tzw. stockowych. Są to profesjonalne zdjęcia spełniające kryteria techniczne i estetyczne.

Tak, oferujemy usługę poprawienia lub przeróbki już istniejących stron w technologii WordPress lub migrację istniejących stron do WordPress.

Strona responsywna to strona „zmieniająca” swój wygląd w zależności od urządzenia, na jakim jest wyświetlana. Elementy ustawiają się tak, by odbiorca otrzymał przyjazną do nawigowania na danym urządzeniu stronę. Posiadanie strony responsywnej eliminuje konieczność zarządzani dwiema wersjami strony – na komputer i mobilnej.

W zależności od oferty hostingowej kreowanie są skrzynki pocztowe – nawet do nieograniczonej ilości. Zarządzanie skrzynką pocztową jest usługą dodatkową.

Koszty strony uzależnione są od potrzeb klienta. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie po poznaniu jak największej ilości szczegółów funkcjonalnych i estetycznych upodobań dotyczących strony.

Nie jest konieczny. Po wykonaniu strony możliwe jest samodzielne nią zarządzanie. W przypadku wyboru takiej opcji to klient odpowiedzialny jest za utrzymanie swoje strony. Jedyne opłaty konieczne to utrzymanie ważności domeny i opłaty hostingowe.

Rozszerzenia strony i marketing

WordPress umożliwia skuteczną integrację z mediami społecznościowymi i programami księgowymi i innymi serwisami jak np. SoundCloud. Co więcej, właściciele sklepów online  mogą łatwo zintegrować swój sklep z serwisami takimi jak Amazon, Bol, Allegro.

Każda tworzona przez nas strona może zostać połączona z wybranymi mediami społecznościowymi. Możliwe jest także pobieranie i wyświetlanie na stronie np. informacji z Facebook, Instagram, Tweeter czy Youtube.

Tak, tworzone przez nas strony zgłaszane są do Google Search Console, a następnie indeksowane przez Google.

Tworzone przez nas strony mogą mieć podpięty kod śledzenia. Najczęściej podpinanym kodem jest kod Google Analytics. Umożliwia on darmowe śledzenie ruchu na stronie i analizę informacji o osobach odwiedzających, jak i ich zachowania na stronie.

SEO – Search Engine Optimization – lub pozycjonowanie strony – jest to dostosowywanie treści strony tak, by została znaleziona przez użytkownika poprzez konkretne słowa kluczowe. Celem pozycjonowania jest osiągnięcie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania za pomocą np. wyszukiwarki Google. Nie jest to zabieg konieczny, ale bardzo pożądany. Pomaga on na szybsze ROI przy tworzeniu strony, gdyż jest ona łatwiej znajdowana, przez co wybrane treści szybciej trafiają do potencjalnych klientów.

W trakcie wyszukiwania w wyszukiwarce Google każde zapytanie porównywane jest z frazami kluczowymi, które firmy i instytucje wybrały jako swoje hasła reklamowe. Jeśli algorytm Google znajdzie odpowiednie hasło, natychmiast przeprowadzana jest automatyczna aukcja pomiędzy reklamodawcami i reklamy z najlepszym wynikiem wyświetlane są w wynikach wyszukiwania – są one oznaczone jako Ads. Przykładem takiego zapytania może być np. słowo kluczowe „dobra książka”, które oprócz wyników wyszukiwania wyświetli reklamę, a po jej kliknięciu użytkownik zostanie przeniesiony do sklepu internetowego firmy reklamującej się pod tym hasłem. Naszym klientom oferujemy usługę przeprowadzenia kampanii Google Ads oraz wybrania najskuteczniejszych słów kluczowych.

Reklamę strony w Google można rozpocząć natychmiast po jej stworzeniu. Należy jednak pamiętać, że np. Google Ads w trakcie licytacji przydziela stronie pozycję na podstawie rankingu strony. W wyliczeniu rankingu reklamy brane pod uwagę są:

 •  wysokość stawki,
 • jakość reklamy w czasie aukcji (w tym przewidywany współczynnik klikalności, trafność reklamy i ocena jakości strony docelowej),
 • progi rankingu reklamy,
 • konkurencyjność aukcji,
 • kontekst przeprowadzonego wyszukiwania
 • działania konkurencji.

Co za tym idzie – duży wpływ na pozycję reklamy jak i jej cenę ma dopasowanie treści strony do reklamy (najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie landing page) jak i jej  ocena techniczna. Przed rozpoczęciem reklamy warto skonsultować samą treść reklamy, jak i stronę, na którą reklama wskazuje, w celu jej optymalizacji.

Oferujemy pomoc w tworzeniu kampanii Google Ads, tworzeniu landing pages, jak i optymalizacji wybranych stron w celu osiągnięcia jak najwyższego Quality Score w Google Ads.

Współpraca z OnlinePivot

Nie jest konieczny. Po wykonaniu strony możliwe jest samodzielne nią zarządzanie. W przypadku wyboru takiej opcji to klient odpowiedzialny jest za utrzymanie swoje strony. Jedyne opłaty konieczne to utrzymanie ważności domeny i opłaty hostingowe.

Oferujemy możliwość wykupienia pakietu wsparcia technicznego na wybrane usługi. 

Istnieje możliwość utworzenia backupu manualnie bądź automatycznie. Jest to jedna z usług serwisowych strony. Możliwe jest też stworzenie backupu zaraz po wykonaniu strony. O taką usługę należy wystąpić w trakcie kreowania strony bądź w dowolnym momencie po jej stworzeniu. Samo tworzenie stron internetowych nie obejmuje usługi backupu.

Opowiedz o swoich potrzebach

Zacznij budowę strony od kontaktu z profesjonalistą