Strony WordPress

Czym jest WordPress?

WordPress to CMS – z ang. Content Management System to system zarządzania treścią. Mówiąc prościej, jest to oprogramowanie stworzone w celu łatwiejszego tworzenia i prowadzenia serwisów w internecie jak i ich aktualizację. Co więcej CMS WordPress, dzięki dużej ilości rozszerzeń umożliwia rozbudowę funkcjonalności stron.

Pierwotnie, w 2003 roku, stworzone na potrzeby blogów. Wraz ze wzrostem popularności WP przekształciło się w CMS idealny dla firm,  instytucji jak i sklepów internetowych. 

Co ważne, każda aktualizacja systemu WP jest w 100% darmowa. 

Warto wiedzieć o WordPress

Podstawowe informacje

Strony tworzone w oparciu o CMS WordPress mają nieograniczone możliwości prezentacji treści. Od stron wizytówek, blogów, stron wydarzeń, portfolio, online CV, sklepów, po zaawansowane strony firmowe z opcjami LMS, wyceną, rezerwacji i innych. 

Co oznacza skrót CMS?

CMS WordPress

CMS to Content Management System – System Zarządzania Treścią. Umożliwia on zarządzanie treściami publikowanymi online.  W WordPress możliwe jest przypisanie roli poszczególnym osobom posiadającym dostęp do „wnętrza” strony. Umożliwia to sprawne tworzenie, rewizję, planowanie i publikację treści strony internetowej. Dzięki logowaniu aktywności, wszelkie zmiany wprowadzone do treści stron są zapisane i możliwe do analizy i/lub przywrócenia. Dzięki WordPress publikacja materiałów marketingowych może zostać zaplanowana i odbywać się bez fizycznego udziału autora. Przykładem takiej aktywności są np: publikacja wpisów na blogu, publikacja elementów portfolio, określenie terminowej promocji w sklepach online i „samoistne” pojawienie się lub wygaśnięcie promocji. 

Dla kogo?

Użytkownicy

Firmy takie jak Sony Music, BBC America, Bata, The Walt Disney Company, Sap News, Bloomberg i artyści min. Snoop Dog czy Beyonce stosują WordPress do komunikacji z odbiorcami. Wśród klientów mamy małe i średnie firmy na różnym etapie rozwoju, od firm jednoosobowych rozpoczynających pierwszą działalność gospodarczą, po firmy z ugruntowaną pozycją na rynku, zatrudniających wielu pracowników. Dowiedz się jak tworzyć strony internetowe – strona dla osób nietechnicznych. Napisz do nas i omów swoje oczekiwania i pomysły, a pomożemy Ci zrealizować Twoje plany.

Co jest możliwe?

Cechy WordPress

Układ treści dostosowuje się do urządzenia. Dzięki temu można łatwo i szybko zmienić treści na stronie a zarządzanie wymaga jedynie pracy z jedną wersją strony. 

Dzięki budowie strony jaki dostępności przyjaznych SEO tematów, strony WP są technicznie dostosowane do wymogów SEO. Co więcej, wiele dodatków pozwala na analizę optymalizacji technicznej jak i treści.  

Sam system  WordPress jest darmowy, tak samo jego aktualizacje i wiele tematów i dodatków. Grono profesjonalistów dba o jego zabezpieczenia, dostosowanie do wymogów rynku jak i dostępność rozszerzeń ( w tym też płatnych)

Obecnie dostępnych jest aż 54,000 rozszerzeń do WP, od form kontaktowych, poprzez funkcje sklepów, optymalizacje techniczne po LMS. 

Intuicyjny panel zarządzania pozwala na szybkie zarządzanie użytkownikami strony (także sklepu), dodatkami, różnymi rodzajami treści (np. strony, posty, media, produkty), aktualizacjami. 

Strony WordPress znane są z ich wysokiej wydajności i osiągania bardzo dobrych rezultatów w testach prędkości strony. Prędkość ta jest jednym z elementów ocenianych nie tylko przy pozycjonowaniu strony  w wyszukiwarkach, ale także przy ocenie jej atrakcyjności w reklamach, co wpływa na koszt i zasięg reklamy. 

Profesjonaliści jak i entuzjaści WP często dzielą się publicznie ( na forach i blogach) informacjmi na tematy optymalizacji wyglądu, treści, technicznej i wielu innych. Autorzy pluginów i tematów też często dostarczają dokładne dokumentacje. Co więcej, użytkownicy często udzielają sobie wsparcia i wymieniają się wiedzą. 

WordPress umożliwia łatwą integrację z mediami społecznościowymi, czy serwisami jak np. SoundCloud. Co więcej, właściciele sklepów online  mogą łatwo zintegrować swój sklep z serwisami jak Amazon, Bol, Allegro

Opowiedz o swoich potrzebach

Zacznij budowę strony od kontaktu z profesjonalistą

Potrzebujesz pomocy?

Zadbajmy o Twoją obecność online

Zostaw swoje dane

Napisz jak mogę i pomóc i zostaw dane kontaktowe.